جدیدترین مطالب

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مراسم پنجمین سالگرد شهادت شهید لک زایی گفت: شهدا به یاد معاد بودند و برای روز آخرت عمل کردند و به مقام رضا رسیدند.
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی پیش از ظهر روز پنجشنبه چهارم آبان در همایش «حبیب دلها» که به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت سردار شهید حبیب لک زایی در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: در بخش حکمت آمیز نهج البلاغه آمده است که زید بن وهب نقل می کند که وقتی که از صفین بر می گشتیم، در ورودی کوفه هفت قبر بود، از حضرت علی(ع) پرسیدم که اینها چه کسانی هستند، یکی از قبور مربوط به ابن وهب می شود به حضرت گفت آیا او را می شناسید؟ حضرت می فرماید که خدا رو را رحمت کند.

به گزارش عصرهامون سردار محمدرضا نقدی در پنجمین یادواره حبیب دلها گفت: شهید بزرگوار حاج حبیب لک زایی، خصوصیات بالایی دارد. در وقت رزمندگی و سخت ترین شرایط و صحنه های نبرد، مانند کوه زیر باران آتش دشمن می ایستد و قریب یک صد ترکش به بدن این رزمنده مجاهد فی سبیل الله اصابت می کند، چشم او در راه خداوند می رود، اما از مسیر جهاد دست برنمی دارد.
 وی بیان کرد: این شخصیت رزمنده میدان نبرد، که طبیعتاً باید طبع خشن، تند و انعطاف ناپذیر داشته باشد، در میان محرومان روی خاک می نشیند و برای آنها آستین بالا می زند، اشتغال ایجاد می کند و خود را خدمتگذار آنها می داند. شخصیت سردار لک زایی با این خصوصیات، شب زنده دار و اهل مناجات و معرفت افزایی است، میدان دار امر به معروف و نهی از منکر و ترویج دهنده فرهنگ مهدویت می شود. حاج حبیب لک زایی نماد برجسته جمع اضداد در وجود خودش بود.

معاون هماهنگ كننده سپاه سلمان سيستان و بلوچستان:
سردار شهید لک‌ زایی تا آخرین لحظات عمرش خدمتگزار مردم بود
حبيب دلها؛ الگوي صبر، استقامت و وحدت ميان شیعه و سنی بود

رئیس هیئت امنای گلزار شهدای محمد رسول الله نیمروز گفت: پنجمین یادواره سردار شهید حبیب لک زایی به همت مردم و همکاری سپاه پاسداران در شهرستان نیمروز برگزار می شود.

به گزارش فائزون؛ حجت الاسلام نجف لک زایی برادر سردار شهید لک زایی در تشریح برنامه های این یادواره اظهار داشت: به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت سردار حبیب لک زایی دو مراسم محوری در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان و قم برگزار می شود.

 
وی ادامه داد: پنجشنبه 27 مهر ماه ساعت 14:30 پنجمین یادواره سردار شهید در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) نیمروز با حضور مردم شهید پرور استان برگزار می شود که سخنران ویژه مراسم سردار نقدی معاون فرهنگی ستاد کل پاسداران انقلاب اسلامی خواهند بود.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: از منظر کتاب بسیج و امنیت ملی، زمینه‏ های ناامنی در استان سیستان و بلوچستان در سه بخش داخلی، منطقه‏ ای و جهانی قابل بررسی است. وی افزود: نویسنده معتقد است با توجه به زمینه‏ ها و ویژگی‏ های بومی و محلی، قدرت‏ های منطقه‏ ای و بین المللی خواسته‏ اند در این استان ناامنی ایجاد کنند، اما آنچه باعث شکست آنها شده حضور مستمر مردم استان سیستان و بلوچستان در همه عرصه‏ ها از جمله تأمین امنیت بوده است؛ که ما از آن به عنوان امنیت پایدار یاد می‏ کنیم.
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان کرد: نظریه‏ ای که در این کتاب ارائه شده میان «تأسیس و تثبیت و رشد نظام سیاسی اسلام» و «بسیج» که عبارت است از حضور مستمر، منسجم، هماهنگ و هدفمند مردم برای تأمین امنیت ملی ارتباط برقرار می‏کند و این نظریه است که می‏تواند برای یمن و یا عراق که از آن به عنوان «حشد الشعبی» یاد می‏ کنند، کارایی داشته باشد.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان، سردار شهید حاج حبیب لک زایی را یکی از پرورش یافتگان مکتب وحی، مکتب علوی و نهضت حسینی معرفی کرد و بیان کرد: ایشان برای همه به تمام معنا می توانند الگو باشند.

سردار معروفی اظهار داشت: بعد از شهادت این بزرگوار با سیر و مطالعه دقیق در زندگی مجاهدانه این شهید، به این نکته رسیدم که می تواند برای ما و جامعه یک الگوی عملی و حقیقی باشد که اگر از آن پیروی کنیم در دنیا و آخرت مصونیت خواهیم داشت.

وی مولفه های ارزشمند این شهید را که به آن اعتقاد و باور داشته و می تواند برای جامعه در حوزه عقلانی بر اساس اصول و مبانی دین و هم در حوزه عاطفه و احساس برای رشد و پیشرفت تاثیر گذار باشد را سه عامل مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن این شهید عنوان نمود.

وی با اشاره به اینکه این شخصیت تاثیرگذار از ابتدای ورود و به تن کردن لباس جهاد و شهادت و تا پایان عمرش این سه مولفه را لمس نموده و برای همگان ملموس است، افزود: شهید لک زایی با درون رزمی، توانست با دشمن بیرون رزمی کند. توکل به خدای متعال، حسن ظن به خدا و وعده های الهی که نصرت خداوند شرطی است اگر خدا را یاری کنید او شما را یاری خواهد کرد، در وجود این شخصیت نهادینه شده بود.

گزارش تصویری را در لینک زیر دنبال کنید

فرمانده سپاه شهرستان نیمروز گفت: چهارمین همایش حبیب دلها یادواره سردار سرافراز سپاه اسلام شهید حاج حبیب لک‌زایی در این شهرستان برگزار می‌شود.

علی محبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیمروز اظهار کرد: چهارمین همایش حبیب دلها، یادواره سردار شهید حاج حبیب لک‌زایی بیست و نهم مهر ماه جاری ساعت 15 الی 17 با حضور میهمانان و اقشار مختلف مردم در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه شهرستان نیمروز با اشاره به اینکه همایش حبیب دلها در راستای معرفی هرچه بیشتر سجایای این شهید بزرگوار برگزار خواهد شد، افزود: سردار شهید حاج حبیب لک‌زایی یک چهره ملی و منشأ خدمات ارزنده‌ای در کشور است.

این مسؤول ادامه داد: به دلیل سیر و سلوک و رفتار صادقانه و مخلصانه‌ای که این سردار سرافراز سپاه اسلام داشت، تمام ‌ارگان‌ها و نهادهای دانشگاهی، اداری و غیر اداری و فرهنگی و غیرفرهنگی، خودشان را نسبت به برگزاری همایش گرامیداشت سردار شهید حاج لک زایی مسئول می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ همایش حبیب دلها به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت سردار «حبیب لک زایی» با موضوع "فرهنگ و تفکر بسیجی و امنیت پایدار" دوشنبه 26 مهرماه ساعت 10 صبح در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار می شود.

در این همایش حجج اسلام دکتر پوریانی، سید رفیعی، تیموری و لک زایی؛ سردار ملکی، دکتر ستوده، دکتر سلیمانی و دکتر عیسی نیا سخنرانی خواهند کرد.

پخش مستند "تن پر مدال" درباره زندگی سردار شهید لک زایی و رونمایی از نسخه های دیجیتالی آثار موسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی بویژه کتاب بسیج و امنیت ملی تهیه شده توسط کتابخوان همراه پژوهان از دیگر برنامه های این همایش خواهد بود.

خاطرنشان می شود «سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب لک‏زایی» که جانباز 73 درصد بود پس از 24 سال تحمل رنج و مرارت جراحت‏های دوران دفاع مقدس 25 مهرماه 1391 در بیمارستان بعثت تهران به لقاء الله پیوست و به همسنگرانش ملحق گردید.