جدیدترین مطالب

شهید حجت الاسلام توکلی؛ الگوی صبر، استقامت و وحدت بین شیعه و سنی بود

امام جمعه شهرستان خاش گفت: شهید حجت الاسلام مهدی توکلی؛ الگوی صبر، استقامت و وحدت بین شیعه و سنی بود و خدمت به مردم و پیروی از مقام معظم رهبری را سرلوحه کارهای خود قرار داده بود.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از تفتان ما،حجت الاسلام غلامرضا دهقان در ویژه برنامه روز شهرستان و یادواره سردار شهید لک زایی و شهید حجت الاسلام توکلی که در روستای افتخارآباد شهرستان خاش برگزار شد، با بیان اینکه سردار شهید لک زایی الگو و اسوه فرهنگی و اخلاقی مردمان این مرز و بوم بود، اظهار کرد: این سردار شهید همواره در مسیر پیروی از فرمایشات رهبر انقلاب و تلاش برای تقویت وحدت و انسجام در استان حرکت می کرد.

 وی بیان کرد: سردار شهید حاج حبیب لک زایی در بسیاری از مسائل فرهنگی فعال بود و هرگز قومیت و مذهب برایش معنایی نداشت و هرکاری که چه برای شیعه و چه برای اهل سنت از دستش بر می آمد دریغ نمی کرد.

 حجت الاسلام دهقان با اشاره به فضائل و ویژگی های شهید حجت الاسلام توکلی، گفت: این روحانی والامقام در شب قدر در محراب مسجد در حالی که در حال خواندن قران بود به دست کوردلان و تروریست های از خدا بی خبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

   وی با بیان اینکه شهید توکلی روحانی بود که چندین سال با عشق و علاقه در روستای محروم افتخار آباد به ارشاد و هدایت اهالی منطقه پرداخت، تصریح کرد: باید همگان راه این شهیدان را ادامه دهند و سنگر نماز و مسجد را حفظ کنند.

   امام جمعه شهرستان خاش با بیان اینکه شهید توکلی فردی با اخلاق، مهربان و خوش برخورد بود، اظهار کرد: شهید توکلی هیچوقت دست از کار و تلاش در جهت خدمت به مردم برنمیداشت و تا زمان حیات خویش، خودش را وقف نظام و اسلام کرده بود.

 * شهید حبیب لک زایی، شخصیتی خستگی ناپذیر و شجاع بود

 امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش نیز در ادامه بیان کرد: شهید حبیب لک زایی، شخصیتی خستگی ناپذیر و شجاع بود و همواره بر مسئله انجام فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر تاکید می کرد و معتقد بود چنانچه افراد جامعه این فریضه مهم را انجام دهند جامعه ما به سمت توسعه و پیشرفت و پویایی حرکت می کند و فسادها و مصیبت ها در جامعه کاهش می یابد.

 مولوی محمدعلی شهنوازی بیان کرد: شهید لک زایی نه تنها حبیب دلها بود بلکه حبیب جان ها بود، گفت: شهید حبیب لک زایی در همه ابعاد مختلف اعم از فرهنگی، سیاسی، مذهبی و اجتماعی استعدادهای بسیار زیادی داشت و این شهید از لحاظ علمی نیز بسیار توانمند بود.

   وی با بیان اینکه هرآنچه که ما امروز داریم به برکت خون شهیدان است، گفت: باید قدردان نعمت امنیت در جامعه باشیم و راه شهیدان را با قوت و انرژی ادامه دهیم.

 امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش بیان کرد: شهیدان لک زائی و توکلی از خادمان قران بودند و در راه اجرای فرامین دینی و قرانی همواره تلاش می کردند و از هیچ خدمتی دریغ نمی ورزیدند.

 وی خاطرنشان کرد: امنیت استان مدیون شهید لک زایی و شهدای وحدت است و شهید لک زایی همواره بر مسئله وحدت بین شیعه و سنی تاکید می کرد و وحدت را لازمه پیشرفت و توسعه این استان می دانست.

 * عزت و عظمت ملت و کشور ما مرهون ایثارگری های شهیدان است

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش نیز به رشادتهای شهدا و صبر و بردباری خانواده های شهداء، اظهار کرد: عزت و عظمت ملت و کشور ما مرهون این ایثارگری ها است و برای تداوم آن یاد شهدا را زنده نگه داشته و پشتیبان و پیرو ولایت فقیه باشیم.

 سرهنگ پاسدار حسن فضلی با بیان اینکه شهید توکلی فردی با اخلاص و مهربان بود، گفت: با  این دو ویژگی مهم همیشه  در قلب ها نفوذ می کرد و همگان را بسیار جذب میکرد و آنها را ارشاد و راهنمایی می کرد.

 وی خاطرنشان کرد: اگر شهداء نبودند ما امروز وضعیتی همچون افغانستان، سوریه و عراق داشتیم و با نا امنی دست و پنجه نرم می کردیم و افرادی که در راه خدا، پیامبر و دین مبین اسلام جان می دهند و به درجه شهادت نایل می آیند، طبق آیات نورانی قرآن آنها زنده هستند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

   سرهنگ پاسدار فضلی اذعان کرد: شهید توکلی از شهدای محراب و وحدت استان است  و این شهید دلسوز شیعه و سنی و عاشق رهبری بود.

 وی اظهار کرد: شهید توکلی فردی با تواضع، ساده زیست، فروتن و با احساس مسئولیت بود و هرجا که فردی نیاز به کمک داشت و کاری از دستش برمی آمد حتی از حقوق خود می گذشت تا کار آن فرد را انجام دهد.

 به گزارش خبرنگار تفتان ما؛ در ابتدای این آیین محفل انس با قرآن برگزار و در ادامه از فرزندان این شهید والامقام تجلیل و از کتاب شهید توکلی نیز رونمایی و در پایان شرکت کنندگان بر سر سفره ضیافت افطاری گرد هم آمدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید