جدیدترین مطالب

دبیرکل سازمان ملل متحد، انفجار بمب در یک دستگاه خودرو در زاهدان را یک تجاوز تروریستی توصیف و به شدت محکوم کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، میشل مونتا سخنگوی بان کی مون شب گذشته در اشاره به اقدام تروریستها در منفجر کردن یک دستگاه اتوبوس در زاهدان ایران که دست کم 13 کشته به جا گذاشت؛ گفت : هیچ چیزی متوسل شدن به خشونت تروریستی را توجیه نمی کند. تروریستها روز گذشته با بمب به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان حمله کردند که علاوه بر شهادت 13 تن، 36 تن دیگر زخمی شدند.
گروه تروریستی موسوم به جند الله، مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت. گفتنی است این گروهک 25 اسفند 1385 جمع زیادی از شهروندان از جمله تعدادی دانش آموز، دانشجو، طلبه، معلم، کارگر، خبرنگار، کاسب و کارمند بازنشسته را در حالی که دست ها و چشم ها و دهان آنها چسب زده شده بود را در منطقه تاسوکی سیستان به گلوله بسته و به شهادت رساند و جمعی دیگر را به گروگان گرفت با بی شرمی تمام اعلام کرد که جمعی از مسؤولان نظام را به شهادت رسانده است.

  

در همین حال روز جمعه در سيستان ‌و بلوچستان عزای عمومی اعلام شد

استاندار سيستان‌وبلوچستان و نماينده‌ ولي فقيه در اين استان، در بيانيه‌اي، فردا را عزاي عمومي اعلام كردند.

به گزارش فارس، در پي حادثه صبح ديروز زاهدان، حبيب‌الله دهمرده استاندار سيستان‌وبلوچستان و عباسعلي سليماني، نماينده ولي فقيه در استان طي بيانيه‌اي مشترك ضمن محكوم كردن اقدام تروريستي حادثه تروريستي زاهدان اعلام كردند: بار ديگر دست جنايتكاران و دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب از آستين ايادي كوردل و از خدا بي‌خبر بيرون آمد و پليدي ذات و فكرشان را بر ملا نمود و برگ ديگري بر پرونده جنايت‌هاي آنان رقم زد.

در بخش ديگري از بيانيه آمده است: عمال محارب و حلقه به گوش استكبار جهاني در اقدامي ناجوانمردانه و ددمنشانه با به شهادت رساندن و مجروح كردن تني چند از بهترين فرزندان و سربازان اين مرز و بوم، ديگر بار نفرت و خشم خود را از حضور آگاهانه و گسترده ملت غيور ايران اسلامي در عرصه‌هاي مختلف سياسي اجتماعي و مذهبي ابراز كرده‌اند.

اين بيانيه مي‌افزايد: ضمن محكوم نمودن اين حركت مذبوحانه، اين مصيبت جانسوز را به پيشگاه امام عصر، مقام معظم رهبري، امت شهيدپرور و خانواده‌هاي گرانقدر اين عزيزان تبريك و تسليت عرض مي‌نماييم و بدين ترتيب، روز جمعه 27 بهمن ماه 85 كه روز تشييع پيكر شهداي اين جنايت شرم آور است، عزاي عمومي اعلام مي‌شود.

در پی حادثه تروریستی صبح دیروز زاهدان، دکتر شهریاری، نماینده زاهدان از مسؤولان امنیتی به شدت انتقاد کرد

نماينده مردم زاهدان در خانه ملت ديروز در نطق پيش از دستور خود ضمن تسليت شهادت امام سجاد(ع) و تسليت به خانواده‌هاي شهداي استان سيستان و بلوچستان، اظهار داشت: متأسفانه اشرار و قاچاقچيان كوردل به سركردگي استكبار جهاني كه از درگيري رو در رو با نظام مأيوس گشته و راهپيمايي 22 بهمن آنها را سردرگم كرده است، به اميد تفرقه قومي و مذهبي هر از چند گاهي با عمليات و بمب‌گذاري عزيزان ما را به شهادت مي‌رسانند.

به گزارش ايسنا، حسينعلي شهرياري با بيان اين‌كه آخرين عمليات صورت گرفته امروز صبح اتفاق افتاد و تعدادي از عزيزان به شهادت رسيدند، گفت: دشمنان نظام و اسلام بايد بدانند كه امت ما به دام تفرقه‌هاي قومي و مذهبي نمي‌افتد و همچون گذشته راه خود را ادامه خواهد داد.

نماينده مردم زاهدان خطاب به مسوولان اظهار داشت: آيا قدر اين ملت را مي‌دانيد؟ آيا داشتن امنيت از طرف مردم خواسته زيادي مي‌باشد؟ چرا ديپلماسي خارجي ما با دولت پاكستان كه خاك آنها پناهگاه اشرار و دشمنان نظام شده برخورد جدي نمي‌كند؟ چرا مسئولان‌ نظامي و انتظامي و امنيتي چاره‌جويي جدي نمي‌كنند؟

نماينده زاهدان در ادامه پيگيري مسئولان ارشد نظام براي بازگشت امنيت به منطقه را خواستار شد.
به گفته شهرياري، اگر امنيت به مردم سپرده شود، همان‌طور كه پوزه استكبار جهاني را به خاك ماليدند از پس تعداد معدودي مزدور و خودفروخته نيز برخواهند آمد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی فتح اطلاعات جديدي از عوامل تروریستی چهارشنبه زاهدان ارائه کرد
فرمانده قرارگاه عملياتي فتح استان سيستان و بلوچستان بابيان اينكه 75 درصد اقدامات و عمليات‌ انتظامي سپاه و بسيج با تكيه بر اطلاعات مردمي انجام مي‌شود، از دستگيري سه عامل حادثه ترورريستي اخير در زاهدان خبر داد.

به گزارش فارس، محمد غفاري در مصاحبه مطبوعاتي پيرامون حادثه تروريستي خيابان ثارالله زاهدان كه منجر به شهادت 11 تن از اعضاي بسيج و سپاه شد اظهار داشت: تروريست‌هايي كه اقدام به چنين عمل ناجوانمردانه كردند، مزدوران استكبار جهاني هستند كه چشم ديدن موفقيت‌هاي ايران اسلامي در زمينه‌هاي علمي (انرژي هسته‌اي) و ابعاد اجتماعي حضور مردم در صحنه‌هاي مختلف كشور را ندارند و به ايجاد اختلاف ميان قوميت‌هاي و مذاهب روي آورده‌اند.

وي افزود: با تلاش و همكاري مردم و نيروهاي امنيتي از افراد اصلي كه در اين عمليات وحشيانه دست داشته‌اند ، يك نفر و از افرادي كه پشتيبان اين عمليات بوده‌اند، 2 را نفر دستگير كرده‌ايم ضمن آنكه 65 مضنون نيز وجود دارند كه در حال تحقيق از آنان هستيم.

وي ادامه داد: با اعترافات مجرمان و متهمان،طي يك عمليات موفقيت‌آميز نيروي انتظامي، قرارگاه فتح، بسيج و سپاه كه شب گذشته صورت گرفت، يكي از اشرار مجروح با سلاح و مهمات دستگير شد.

غفاري در خصوص عمليات انفجار بمب سرويس سپاه خاطر نشان كرد:اعضاي گروه تروريستي عامل اين حادثه كه بيگانه و عوامل استكبار جهاني هستند، 90 ماه قبل خانه‌‌اي را كرايه كرده‌بودند و تا شب حادثه هيچ رفت و آمدي در آن صورت نگرفته بود.

وي افزود: تروريست‌ها براي طراحي عمليات ناجوانمردانه خود از اين خانه استفاده كردند و دوربين فيلمبرداري كه از آنها كشف شده بود نشان‌دهنده اين بود كه آنها عده‌اي مزدور هستند و از ابتدا تا اجراي عمليات را فيلمبرداري كرده بودند تا با ارائه آن پول خود را دريافت كنند.

غفاري ادامه داد: با اعتراف متهمان خانه تيمي كه اشرار در آن نقشه‌ شوم خود را طراحي مي‌كردند شناسايي شد و در آن خانه تيمي 7 قبضه كلاشينكف و تعدادي نارنجك، شمشير و بمب دست ساز كه ممكن بود عليه مردم استفاده شود نيز كشف و ضبط شد.

وي با بيان اين‌كه برخورد با اين گروه ادامه دارد افزود: در حال حاضر يك نفر از اين گروه تروريستي كه مجروح شده، فراري است و از مردم درخواست مي‌شود، با همكاري با نيروي انتظامي و با گزارش دادن هر مورد مشكوك، قبل از اينكه از كشور خارج شود موجبات دستگيري اين شرور مجروح را فراهم آورند.

غفاري گفت: احتمال مي‌رود گروه تروريستي عبدالمالك در اين حادثه دست داشته باشند اما در حال حاضر بررسي‌ها نشان مي‌دهد آنها يك عده مزدور هستند كه براي پول دست به هر اقدامي خواهند زد.

وي تعداد شهداي اين حادثه را 11 نفر و تعداد مجرومين را 31 نفر اعلام كرد و افزود: بررسي‌هاي نشان مي‌دهد براي انفجار در داخل شهر، اشرار شب قبل از عمليات از خارج كشور دستور گرفته‌ بودند كه بمب دست‌سازي را در يك دستگاه پيكان قرار داده و سر راه سرويس سپاه منجفر كردند و باعث شهادت نيروهاي بسيج، سپاه و مردم شدند كه اين نشان مي‌دهد اين عمليات برنامه‌ريزي شده بوده است.

فرمانده قرارگاه عملياتي فتح استان سيستان و بلوچستان گفت: بعد از حادثه و شهادت 4 تن از نيروهاي انتظامي، شهر كاملا در كنترل قرارگاه عملياتي بوده و است و هنگام بروز اين حادثه مامورين امنيتي سريع وارد عمل شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید