جدیدترین مطالب

او پس از یک سرقت به پاکستان فرار کرده و در شهر کویته ساکن می‌شود. در آنجا در گروه جماعت تبلیغی وارد شد. پس از مدتی یکی از اعضای گروه عبدالمالک ریگی با وی تماس گرفته و از آن هنگام وارد این گروه شده است. وی گفت خودرو پیکان (مورد استفاده در حمله تروریستی 12 بهمن تقاطع بزرگمهر زاهدان) را دزدیده و راننده اش را به قتل رسانده است. همچنین در حملات تروریستی به چهارتن از نیروهای ناجا و اتوبوس حامل کارکنان سپاه حضور داشته است. قرار بوده است در ازی انجام هر عملیات تروریستی یک میلیون تومان از سوی گروه عبدالمالک ریگی به وی پرداخت شود.

در حالی که در ۵/۱ سال اخیر مردم شریف استان سیستان و بلوچستان از چندین جنایت و شرارت تروریستی آسیب دیده‌اند، بازداشت کم‌سابقه چند تن از تروریستهای عامل این اقدامات در صورت به کارگیری تدبیر لازم می‌تواند تاثیرات مهمی در روند اطلاعاتی و تبلیغاتی این معضل داشته باشد.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، امشب سیمای هامون، شبکه استانی سیستان و بلوچستان اعترافات یکی از عناصر اصلی فاجعه تروریستی چهارشنبه زاهدان را پخش کرد و این عنصر تروریست به حضور در برخی از حوادث تروریستی اذعان کرد.

تروريست دستگيرشده فاجعه ديروز در سخنانش كه خيلي هم كوتاه بود، خودش را نصرالله شنبه زهی فرزند فقیرمحمد معرفی کرده و گفت، دو سال قبل در سرقت از بانک رفاه کارگران زاهدان دست داشته است و پس از این سرقت به پاکستان فرار کرده و در شهر کویته ساکن می‌شود.

در آنجا وی در گروه جماعت تبلیغی وارد شد. پس از مدتی یکی از اعضای گروه عبدالمالک ریگی با وی تماس گرفته و از آن هنگام وارد این گروه شده است.این تروریست هدفش از ورود به این گروه را دریافت پول عنوان کرده و گفت: قرار گذاشته شده بود که پس از انجام هر عملیات تروریستی مبلغ یک میلیون تومان به وی پرداخت شود.

وی در بخش دیگری از اعترافاتش گفت، پس از پیوستن به گروهک تروریستی ریگی وارد ایران شد و در عملیات های تروریستی اخیر که در شهر زاهدان صورت گرفت حضور داشته است. وی در بخشی از اعترافاتش گفت خودرو پیکان (مورد استفاده در حمله تروریستی تقاطع بزرگمهر زاهدان) را دزدیده و راننده اش را به قتل رسانده است.
این تروریست تصریح کرد که در عملیات تروریستی علیه چهار تن از مأموران نیروی انتظامی در تقاطع بزرگمهر و نیز انفجار اتوبوس متعلق به کارکنان سپاه شرکت و حضور داشته است.

گفتني است عبدالمالك ريگي و مزدورانش در ۲۵ اسفند سال گذشته نيز فاجعه تروريستي تاسوكي را به وجود آوردند كه در آن بيش از بيست نفر از مردم بي گناه به شهادت رسيدند.

گروه تروریستی موسوم به جندالله، در این حمله تروریستی جمع زیادی از شهروندان از جمله تعدادی دانش آموز، دانشجو، طلبه، معلم، کارگر، خبرنگار، کاسب و کارمند بازنشسته را در حالی که دست ها و چشم ها و دهان آنها چسب زده شده بود را در منطقه تاسوکی سیستان به گلوله بسته و به شهادت رساند و جمعی دیگر را به گروگان گرفت و با بی شرمی تمام اعلام کرد که جمعی از مسؤولان نظام را به شهادت رسانده است.

همچنین خبرگزاری فارس جزییات بیشتری از فاجعه تروریستی چهارشنبه را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس از زاهدان، مقارن ساعت 30/6 دقيقه صبح امروز خودروي سرويس عمومي تيپ سلمان فارسي نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طبق روال هر روز سربازان و كادر عادي سپاه را از مجتمع مسكوني نسترن واقع در خيابان ثارالله به محل كارشان منتقل مي‌كرد كه در اين هنگام يك خودروي پيكان كه به بهانه تعمير، خيابان را مسدود كرده بود اتوبوس را متوقف كرده و در همين حين، تعدادي ناشناس از پيكان پياده شده و به همراه سه دستگاه موتور تريل كه از قبل در محل حادثه مستقر بودند از محل فاصله گرفتند و پس طي مسافتي از طريق دستگاه كنترل از راه دور خودروي پيكان را منفجر كردند.
انفجار پيكان موجب آتش گرفتن اتوبو‌بوس و پرتاب آن مي‌شود. عاملان حادثه براي اطمينان از اين عمليات تروريستي به محل حادثه باز مي‌گردند تا از طريق يك دستگاه دوربين فيلمبرداري آنرا به تصوير بكشند كه در اين هنگام سرويس دوم كاركنان سپاه از راه رسيده و سرنشينان اين اتو‌بوس با تروريست ها درگير مي‌شوند و اين جنايتكاران نيز براي نجات خود، اقدام به تيراندازي مي‌كنند كه در جريان تيراندازي چند نفر از شهروندان بي گناه جان خود را از دست دادند.
گزارش‌هاي تكميلي حاكيست، خودروي پيكان منفجر شده كه در اين حادثه تروريستي مورد استفاده قرار گرفته است، چند روز پيش در زاهدان به سرقت رفته بود.
در جريان اين حادثه، 5 نفر از عاملين اين عمليات تروريستي دستگير شدند كه از آنها يك نوار پر شده ويدئويي مبني بر اعتراف به شركت در اين عمليات تروريستي و وابستگي به گروهك منتسب به عبدالمالك ريگي ضبط شد.
بازداشت‌ شدگان هم اينك تحت بازجويي هستند و اقدامات امينتي بيشتر براي شناسايي و دستگيري رابطين و ديگر عوامل اين حادثه ادامه دارد.
عاملين حادثه تروريستي صبح امروز زاهدان از نيروهاي وابسته به گروهك جندالله و طرفدارن عبدالمالك ريگي از اشرار شرق كشور هستند كه به وابستگي خود اعتراف كرده‌اند.
در اين حادثه تاكنون 12 نفر از شهروندان زاهدان به شهادت رسيدند و 24 نفر ديگر زخمي هستند كه حال چند نفر از آنان وخيم گزارش شده است.
اسامي 10تن از شهداي اين حادثه به اين شرح است:
شهيد منصور آذره، شهيد مرتضي اربابي، شهيد حمزه صياد اربابي، شهيد جعفر شهرياري، شهيد عيسي غلامي، شهيد علي پيري، شهيد مسلم كيخا، شهيد محمد نوري، شهيد محمود شهرياري، شهيد حميد ابيل.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید