جدیدترین مطالب

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی، همزمان یا ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین، نشست علمی سومین همایش "حبیب دل ها: یادمان سردار شهید حاج حبیب لک زایی" روز پنجشنبه 30 مهرماه، در شهر مقدس قم با حضور شخصیت های فرهنگی و مذهبی کشور برگزار می شود.
بنابر این گزارش، این نشست از ساعت 10 تا ۱۲ صبح در سالن مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ابتدای خیابان معلم برگزار می شود.
در این نشست سردار ملکی، از همرزمان شهید لک زایی و رئیس مرکز تعالی معنوی کوثر قم درباره جایگاه و نقش سردار شهید در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در استان سیستان و بلوچستان سخنرانی خواهد پرداخت.
در این نشست از دو اثر تازه منتشره شده مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی درباره شهدا رونمایی می شود.
یکی از آثار، جلد ششم از مجموعه "حبیب دلها: یادنامه سردار شهید حاج حبیب لک زایی" است که در 360 صفحه در قالب گفتگو، مقاله، یادداشت، خاطره، شعر و ... به شرح زندگی و فعالیت های این سردار سرافزار سپاه اسلام می پردازد.
همچنین در این نشست دفتر شعری از سروده های شاعران کشور و استان سیستان و بلوچستان که در تجلیل از مقام شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی سروده شده است رونمایی می شود.

در ادامه برنامه حاج یوسف کیخا همرزم سردار شهید لک زایی در دوران دفاع مقدس به ذکر خاطره می پردازد.

همچنین رونمایی از نرم افزار اندرویدی حبیب دلها از دیگر برنامه های این نشست خواهد بود.

در این نشست همچنین مستند حبیب دلها، درباره سردار شهید لک زایی پخش می شود و برخی اشعار برگزیده درباره این سردار شهید قرائت می شود.

گفتنی است روز پنجشنبه 23 مهرماه نیز یادواره سردار شهید حاج حبیب لک زایی در زاهدان و نیز در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) نیمروز با سخنرانی سرلشکر ایزدی، معاون راهبردی و اشراف ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و با شرکت گسترده مردم ولایت مدار سیستان و بلوچستان برگزار شد.
سردار شهید حبیب لک زایی در ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۱ در مأموریت کاری و در لباس سبز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش مصادف با سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) و در سومین سالگرد شهادت سرداران شهید نورعلی شوشتری و شهید رجب‏علی محمدزاده که به تعبیر سردار شهید لک زایی شهدای وحدت، امنیت و خدمت بودند، به فیض شهادت نائل شد و در سایه سپیدارهای ملکوت آرمید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید