جدیدترین مطالب

فرمانده قرارگاه بعثت اعلام كرد: 120 پوند مواد منفجره از اين خانه‌هاي تيمي كشف و ضبط شد. وي با اشاره به اين كه هوشياري و همكاري مردم در اين روزها كمك بسيار بزرگي به نيروهاي انتظامي و امنيتي منطقه بوده است، افزود: دشمنان تلاش دارند، اينگونه نشان دهند كه احساس ناامني بيشتر از اصل ناامني وجود داشته باشد و با طرح مسائلي چون بمب گذاري‌هاي ديگر و حتي تهديدهايي مانند حمله موشكي، روحيه مردم را تخريب كنند. مولوي حقيقي در پايان با تقدير از همبستگي و همكاري مردم شيعه و سني استان سيستان و بلوچستان تصريح كرد: مردم با حضور پرشكوه خود در تشييع پيكرهاي مطهر شهداي انفجار روز چهارشنبه، همبستگي شيعه و سني را به همگان اعلام كردند.

فرمانده منطقه مقاومت بسيج سيستان و بلوچستان با اعلام خبر دستگيري مظنونان انفجار بمب صوتي شب گذشته در زاهدان گفت:با شناسايي خانه‌هاي تيمي اشرار 120 پوند مواد منفجره كشف و ضبط شد.

علي مولوي حقيقي در گفت و گو با فارس، با اشاره به انفجارهاي روز چهارشنبه و جمعه در شهر زاهدان، آن را تلاشي براي ايجاد فضاي رعب و ترس در اين استان دانست و افزود: گروهك تروريستي جندالله با تغيير نام خود به «جنبش مقاومت مردمي ايران» به سركردگي «عبدالمالك ريگي» و سازماندهي نيروهاي آمريكايي، به دنبال عملياتي كردن استراتژي نيروهاي بيگانه براي ناامن نشان دادن منطقه سيستان و بلوچستان هستند.

وي با تقدير از نقش بسيجي شهيد «مسلم كيخا» كه با جانفشاني خود زمينه ساز دستگيري يكي از اشرار و شناسايي ديگر عاملان اين جنايت شد، گفت: در اعترافات فرد دستگير شده كه از عوامل اصلي گروهك فوق است، صراحتاً اخذ مبالغ كلان مورد تاييد قرار گرفته است. همچنين اين فرد بيان داشته كه آموزش‌هاي لازم نيز توسط نيروهاي خارج از مرزها به اين اشرار داده شده است.

فرمانده منطقه مقاومت بسيج سيستان و بلوچستان تاكيد كرد: در اين كه آموزش‌هاي تروريست‌ها و اهداف آنها زير نظر آمريكايي‌ها صورت گرفته است؛ چه از نظر اعترافات عاملان انفجار و چه از نظر اطلاعات ما، امري مشخص است و مهمات، مواد منفجره و ديگر امكانات مورد نياز آنها نيز از سوي همين نيروهاي آمريكايي تامين شده است.

فرمانده قرارگاه بعثت شرق كشور يادآور شد: اين افراد علاوه بر اقداماتي كه در مناطق شيعه نشين انجام داده بودند، سعي داشتند با هدف قرار دادن برادران اهل سنت و علماي آنها، اينگونه القاء كنند كه اختلافات بين شيعه و سني به وجود آمده و از اين طريق، ديگر اهداف آمريكايي‌ها مبني بر اختلافات ديني نيز تحقق يابد.

مولوي حقيقي درباره انفجار شب گذشته در شهر زاهدان نيز اظهار داشت: پس از پخش بخشي از اعترافات اشرار در شبكه استاني سيستان و بلوچستان، باقيمانده اين تروريست‌ها، در يك اقدام كور در مسير تردد نيروهاي امنيتي و نظامي، بمبي صوتي را كار گذاشتند تا بدين وسيله حضور خود را اعلام كنند كه در اين خصوص نيز چند مظنون دستگير شده‌اند.

شناسايي خانه‌هاي تيمي اين اشرار، ديگر موضوع مورد سؤال بود كه فرمانده منطقه مقاومت بسيج سيستان و بلوچستان اظهار داشت: در اين خانه‌هاي به اصطلاح امن اشرار، وسايل تهيه بمب مانند تي ان تي، چاشني، فتيله ،به همراه مهماتي چون نارنجك و اسلحه به دست آمد. پس از حمله چندي پيش اشرار به نيروهاي انتظامي نيز آنها در همين خانه‌ها پناه گرفته بودند.

فرمانده قرارگاه بعثت در ادامه اعلام كرد: 120 پوند مواد منفجره از اين خانه‌هاي تيمي كشف و ضبط شد.

وي با اشاره به اين كه هوشياري و همكاري مردم در اين روزها كمك بسيار بزرگي به نيروهاي انتظامي و امنيتي منطقه بوده است، افزود: دشمنان تلاش دارند، اينگونه نشان دهند كه احساس ناامني بيشتر از اصل ناامني وجود داشته باشد و با طرح مسائلي چون بمب گذاري‌هاي ديگر و حتي تهديدهايي مانند حمله موشكي، روحيه مردم را تخريب كنند.

مولوي حقيقي در پايان با تقدير از همبستگي و همكاري مردم شيعه و سني استان سيستان و بلوچستان تصريح كرد: مردم با حضور پرشكوه خود در تشييع پيكرهاي مطهر شهداي انفجار روز چهارشنبه، همبستگي شيعه و سني را به همگان اعلام كردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید