جدیدترین مطالب

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مراسم پنجمین سالگرد شهادت شهید لک زایی گفت: شهدا به یاد معاد بودند و برای روز آخرت عمل کردند و به مقام رضا رسیدند.
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی پیش از ظهر روز پنجشنبه چهارم آبان در همایش «حبیب دلها» که به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت سردار شهید حبیب لک زایی در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: در بخش حکمت آمیز نهج البلاغه آمده است که زید بن وهب نقل می کند که وقتی که از صفین بر می گشتیم، در ورودی کوفه هفت قبر بود، از حضرت علی(ع) پرسیدم که اینها چه کسانی هستند، یکی از قبور مربوط به ابن وهب می شود به حضرت گفت آیا او را می شناسید؟ حضرت می فرماید که خدا رو را رحمت کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی راهیان نور جنوب شرق کشور گفت: 20 مکان درگیری‌ و محل شهادت رزمندگان اسلام جهت ساخت یادمان و المان در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده است.

آیت الله عباسعلی سلیمانی در یازدهمین یادواره شهیدان روحانی و شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز در شمال سیستان بلوچستان در گلزار شهدای این شهرستان گفت: هوشمندی، آگاهی و بیداری مردم این استان در حوادث تاسوکی، مسجد علی بن ابیطالب(ع)، مسجد جامع، تاسوعای چابهار و خیابان ثارالله زاهدان که می رفت یک نوع دعوای مذهبی را ایجاد کند خنثی کرد. وی تصریح کرد: این بیداری و آگاهی باید در جامعه بیشتر شود تا دشمنان توان رخنه نداشته باشند. عضو مجلس خبرگان رهبری سردار شهید حبیب لک زایی را پایه گذار یادواره شهدای تاسوکی در شهرستان نیمروز دانست و اظهارداشت: پس از این شهید برگزاری یادواره شهدای تاسوکی از سوی سپاه پاسداران، فرمانداری، شهرداری و خانواده سردار شهید حبیب لک زایی ادامه پیدا کرد. وی ادامه داد: برپایی یادواره شهدای تاسوکی اقدامی ارزشمند است چرا که پایان سال مان را با یاد شهدای تاسوکی و در کنار قبور مومنان و مومنات امضا می کنیم.

در پی حادثه خونبار تاسوکی جمعی از مسئولین لشکری و کشوری، علمای شیعه و سنی در سال84 واکنش نشان دادند و این اقدام را محکوم کردند که در این مطلب بازخوانی می شود. به گزارش عصرهامون، همزمان با سالگرد حادثه تروریستی تاسوکی گزیده ای از  این واکنش ها و دل نوشته ها که توسط یکی از فرزندان شهدا به این پایگاه خبری  پیرامون این فاجعه ارسال شده است در ذیل آمده است: